| OEM | Provided |
|---|---|
| Certificate | CE ISO |
| Warranty | 1 Year Warranty, Service For Whole Life Time. |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box. |
| Delivery Time | 30days |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Glazed Roll Forming Equipment |
| Control System | PLC Control |
| Making Meriod | 45days |
| Cutting Method | Hydraulic Cuting |
| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Glazed Roll Forming Equipment |
| Control System | PLC Control |
| Making Meriod | 45days |
| Cutting Method | Hydraulic Cuting |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Brand | HC |
|---|---|
| Life Time | 10 Years |
| Power | 22KW |
| Thickness | 1.5mm |
| Warranty | Whole Life |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cuting |
| Per Month | 30 Sets |
| Weight | 4-5T |
|---|---|
| Usage | Glazed Tile Roofing Panel |
| Control System | PLC Control |
| Feeding Width | 1200mm |
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |