| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Use | Wall Panel |
|---|---|
| Type | CNC Line |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Mehod | Hydraulic Cut And Precut |
| Per Month | 30 Sets |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Approval | ISO |
|---|---|
| Suitable Material | HRB60 Or Equivalent |
| Material Thickness | 0.2-0.6mm |
| Roller | High Grade 45# Steel |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Suitable To Process | Galvanized Plate |
|---|---|
| Foam Machine Size | 36000mm × 3000mm × 2800mm |
| Cutter | Hydraulic Cutting |
| Thickness | 0.3 - 0.6 Mm |
| Material Width Of The PPGI | One Meter |
| Components | Colorful Steel Plate Discharge Rack, Corrugated Unit ( Tile Press ), Composite Host Unit, Finished Cutting Unit ( Cutting Part ), Conveyor Frame ( Towing Rack ), Auxiliary Equipment. |
|---|---|
| Foam Machine Size | 36000mm × 3000mm × 2800mm |
| Press Width | 1200 Mm |
| Number Of Molding Rows | Row 13 -- 15 |
| Hydraulic Station Power | 3kw |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment. |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |