| Type | Shutter Door Frame Roll Forming Machine |
|---|---|
| Usage | Door Frame |
| Capacity | 10m/min |
| Thickness | 1.5-2.5mm |
| Length | Any |
| Type | Glazed Tile Roll Forming Machine |
|---|---|
| Width | 1250 |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Capacity | 2-4m/min |
| Dimension | 7.5*1.5*1.2m |
| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Glazed Roll Forming Equipment |
| Control System | PLC Control |
| Making Meriod | 45days |
| Cutting Method | Hydraulic Cuting |
| Usage | Roof |
|---|---|
| Material | Painted Steel |
| Type | Cold Roll Forming |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Warranty | 1 Year |
| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Glazed Roll Forming Equipment |
| Control System | PLC Control |
| Making Meriod | 45days |
| Cutting Method | Hydraulic Cuting |
| Usage | Ridge Cap |
|---|---|
| Type | Cold Roll Forming |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Speed | 4m/min |
| Length | 8.1M |
| Usage | Roof And Wall |
|---|---|
| Type | Cold Roll Forming |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Speed | 20m/min |
| Warranty | 1 Year |
| Type | Tile Forming Machine |
|---|---|
| Power(W) | 4+4kw |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Packaging Details | Main machine is nude, the computer control box is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| OEM | Provided |
|---|---|
| Certificate | CE ISO |
| Warranty | 1 Year Warranty, Service For Whole Life Time. |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box. |
| Delivery Time | 30days |