| Roller Sations | Up 12 And Down 17 |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Transmission | Chain Transfer |
| Cutting Method | PLC Hydraulic Cut |
| Power | 4+4 Kw |
| Usage | Gutter |
|---|---|
| Type | Custom |
| Length | Custom |
| Material | DX51 |
| Capacity | 10m/min |
| Suitable Material | Galvainzed Steel |
|---|---|
| Usage | Roof Purlin |
| Capacity | 8-10m/min |
| Punching | Yes |
| Thickness | 3mm |
| Material | Color Steel |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Width | Custom |
| Weight | 7T |
| Length | 9M |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Working Speed | 15m/min |
| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Working Speed | 15m/min |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment. |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |