| Usage | Roof Panel |
|---|---|
| Width | 1000mm |
| Thickness | 0.3-0.8mm |
| Warranty | 12 Months |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box. |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Standard | CE |
|---|---|
| Function | Two Deck |
| Speed | 8-10m/min |
| Warranty | Whole Life |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Steel Thickness | 0.3-0.6mm |
|---|---|
| Forming Speed | 10-15m/min |
| Roller Stations | Customized |
| Roller Material | 45# Steel |
| Power Supply | 380V, 50Hz, 3Phase |
| Usage | Roof And Wall |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Width | 1000mm |
| Roller | 45 Steel |
| Capacity | 10m/min |
| Usage | Roof And Wall |
|---|---|
| Capacity | 15m/min |
| Power | 4+4kw |
| Weight | 5-6T |
| Length | 7-8M |
| Material | PPGI GI |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Width | Custom |
| Feature | Two In One |
| Capacity | 8-10m/min |
| Material | PPGI GI |
|---|---|
| Usage | Roof And Wall |
| Capacity | 10m/min |
| Weight | 6T |
| Length | 8m |
| Material | PPGI GI AL |
|---|---|
| Width | 1000mm |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Usage | Shutter Door |
| Function | Anti Wind |
| Usage | Garage Door |
|---|---|
| Function | Anti Wind |
| Width | 6M |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Capacity | 9-10m/min |