| Usage | Stud And Track |
|---|---|
| Capacity | 25m/min |
| Feature | Non Stop Cutting |
| Drive | Bearing |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Suitable Material Thickness | 1-1.2mm |
|---|---|
| Forming Station | 18Stations |
| Shaft | 45# Steel |
| Main Roller | GCr15 Bearing Steel |
| Balde Material | Cr12 |
| Packaging Details | Main machine is nude, the computer control box is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Size | 11*1.5*1.9m |
|---|---|
| Weight | 9T |
| Market | Germany |
| Roller | 45# Steel |
| Capacity | 15m/min |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Diameter | 100mm |
|---|---|
| Thickness | 0.4-0.6mm |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Market | Russia |
|---|---|
| Usage | Wall Panel |
| Width | 1250mm |
| Thickness | 0.3-0.7mm |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Width Of The Plate | 1000mm |
|---|---|
| Rollers | 18 Rows |
| Power | 4+4KW |
| Voltage | 380V 50Hz 3phases |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Per Month | 30sets |