| Thickness | 0.3-0.6mm |
|---|---|
| Material | Steel Coil |
| Roller Stations | 10 Stations |
| Cutting Type | Hydraulic Cutting |
| Size | 4.9m*1.2m*1.5m |
| Type | Roof Panel Roll Forming Machine With Hydraulic Cutting |
|---|---|
| Rollers | 20 |
| Roller Material | No.45 Steel |
| Warranty | 12 Month |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1000mm,1250mm |
| Roller Stations | 12Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1220mm |
| Roller Stations | 12Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1200mm |
| Roller Stations | 11Stations |
| Diameter Of Shaft | Φ70mm |
| Marerial Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Matrerial Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1200mm |
| Roller Stations | 18Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Type | High Speed Galvanised Roofing Sheet Roll Forming Machine With Hydraulic Cutting |
|---|---|
| Rollers | 26 |
| Roller Material | No.45 Steel |
| Warranty | 12 Month |
| Dimension | 11*1.3*1.5 M |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| Capacity | 20m/min |
| Machine Weight | 4.5T |
| Rollers | 45# Steel |
| Type | 0.15mm-0.4mm Galvanized Steel Automatic Roof Roll Forming Machine / Roof Sheet Roll Forming Machine |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1250mm |
| Roller Stations | 11Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | Upper:1200mm; Down:1220mm |
| Roller Stations | Upper:11stations ; Down:12stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |