| Weight | 2.8T |
|---|---|
| Cutting Type | Hydraulic Cutting |
| Shaft Material | 45# Steel |
| Transmission | Gear Transmit |
| Cutting Length | Adjustable |
| Weight | 2.8T |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Power | 5.5+5.5+1.5 |
| Product Name | Plaster Beacon 6 And Plaster Beacon 10 Roll Forming Machine |
| Voltage | 380V/ 50HZ/ 3Phase(Customizable) |
| Usage | Stud And Track |
|---|---|
| Type | Cold Roll Forming Machine |
| Thickness | 0.5-1mm |
| Capacity | 20-40m/min |
| Power | 4.5+3kw |
| Usage | Stud And Track |
|---|---|
| Type | Cold Roll Forming Machine |
| Thickness | 0.6mm |
| Capacity | 20-45m/min |
| Power | 4.5+5+2.3kw |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 1-1.2mm |
| Material Width | 1000mm |
| Roller Stations | 18Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Cutting Type | Hydraulic Cutting |
|---|---|
| Shaft Material | 45# Steel |
| Forming Speed | 0-35m/min |
| Power | 5.5+5.5+1.5 |
| Cutting Length | Adjustable |
| Transmission | Gear Transmit |
|---|---|
| Weight | 2.8T |
| Size | 4.9m*1.2m*1.5m |
| Roller Material | 45# Steel |
| Material | Steel Coil |
| Power | 5.5KW |
|---|---|
| Capacity | 45m/min |
| Punching | Available |
| Feature | Two In One |
| Usage | Drywall System |
| Material | Steel Coil |
|---|---|
| Power | 5.5+5.5+1.5 |
| Cutting Length | Adjustable |
| Size | 4.9m*1.2m*1.5m |
| Voltage | 380V/ 50HZ/ 3Phase(Customizable) |
| Usage | Stud And Track |
|---|---|
| Type | Cold Roll Forming Machine |
| Thickness | 1-2mm |
| Capacity | 10m/min |
| Power | 4.5+3kw |