| Usage | Stud And Track |
|---|---|
| Type | Cold Roll Forming Machine |
| Thickness | 0.5-1mm |
| Capacity | 20-40m/min |
| Power | 4.5+3kw |
| Material | Galvanized Steel |
|---|---|
| Thickness | 0.5mm |
| Speed | 25m/min |
| Feature | Easy Operation |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Cutting Length | Adjustable |
|---|---|
| Roller Stations | 10-13 Stations |
| Shaft Material | 45# Steel |
| Roller Material | 45# Steel |
| Weight | 2.8T |
| Usage | Stud And Track |
|---|---|
| Type | Cold Roll Forming Equipment |
| Thickness | 0.5-1mm |
| Capacity | 20-40m/min |
| Power | 4.5+3kw |
| Usage | Stud And Track |
|---|---|
| Type | Cold Roll Forming Machine |
| Thickness | 0.5-1mm |
| Capacity | 45m/min |
| Power | 5.5+3kw |
| Material | GI |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Capacity | 40m/min |
| Profile | Custom |
| Feature | Track Cutting |
| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Metal Stud And Track Roll Forming Machine |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cutting |
| Per Month | 30 Sets |
| Type | Cold Roll Forming |
|---|---|
| Profile | Omega |
| Thickness | 1mm |
| Capacity | 10m/min |
| Weight | 5T |
| Packaging Details | Main machine is nude, the computer control box is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Shaft Material | 45# Steel |
|---|---|
| Roller Stations | 10-13 Stations |
| Forming Speed | 0-35m/min |
| Control System | PLC |
| Weight | 2.8T |