| Control System | PLC |
|---|---|
| Name | Corrugated Roll Forming Machine |
| Rollers | 12stations |
| Forming Speed | 15-20m/min |
| Transmission | Chain |
| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Rain Gutter Sheet Forming Machine |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Per Month | 30sets |
| Color | Customizable |
|---|---|
| Cutting Type | Hydraulic Cutting |
| Power Supply | 380V/ 3Phase/ 50Hz(Customizable) |
| Forming Speed | 8-20m/min |
| Warranty | 1 Year |
| Transmission | Chain |
|---|---|
| Encoder | Omron |
| Forming Speed | 15-20m/min |
| Machine Base | H Beam |
| Power | 5.5+5.5KW |
| Type | Hi-Rib Trapezoidal Roof Wall Panel Roll Forming Machine For Roof Wall Panel |
|---|---|
| Usage | Wall |
| Machine Power | 4+4KW |
| Speed | 15-20m/min |
| Worker | 1-2only |
| Certificate | ISO9001:2000;CE |
|---|---|
| Type | Glazed Tile Roof Sheet |
| Control System | PLC Control |
| Raw Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Warranty | 1 Year |
| Color | Customizable |
|---|---|
| Drive Type | Chain Drive |
| Material | Galvanized Steel, Aluminum, Color Steel, Stainless Steel, Etc. |
| Power Supply | 380V/ 3Phase/ 50Hz(Customizable) |
| Forming Speed | 8-20m/min |
| Type | Tile Forming Machine |
|---|---|
| Power(W) | 4+4kw |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Type | Glazed Tile Roll Forming Machine |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Width | 1250mm |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |