| Raw Material | PPGI, Color Steel |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Per Month | 20 Sets |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Raw Material | PPGI, Color Steel |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Per Month | 20 Sets |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Raw Material | PPGI, Color Steel |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Per Month | 20 Sets |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| MaterialType | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1220mm |
| Roller Stations | 20 Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| MaterialType | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1220mm |
| Roller Stations | 22 Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.8-1.2mm |
| Material Width | 930mm |
| Roller Stations | 22/24Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Width | 1250mm |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.8mm |
| Capacity | 8-10m/min |
| Power | 380V |
| Cut | Hydraulic |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment. |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1250mm |
| Roller Stations | 14/24 Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |