| Material | PPIG IG Aluminum |
|---|---|
| Thickness | 0.8-1.2mm |
| Speed | 15m/min |
| Color | Blue |
| Width | 1005mm |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| MaterialWidth | 1000mm |
| Roller Stations | 14Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1200mm |
| Roller Stations | 15Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1220mm |
| Roller Stations | 12/13Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1220mm |
| Roller Stations | 15/16Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
|---|---|
| Material Width | 1220mm |
| Roller Stations | 18Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Diameter Of Shaft | Φ70mm |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1000mm |
| Roller Stations | 12Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Type | Chain Drive Tile Roll Forming Machine |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Width | 1250mm |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension | 6.7*1.6*1.3m |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.8-1mm |
| Roller Station | 14Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Diameter Of Shaft | Φ50mm |
| Raw Material | PPGI, Color Steel |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Per Month | 20 Sets |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |