| Type | L Shape Purlin Roll Forming Machine For Enterprises Civil Construction |
|---|---|
| Rollers | 14 |
| Roller Material | No.45 Steel |
| Warranty | 12 Month |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Type | PLC Control System U Purlin Roll Forming Machine For Ancient Architectures |
|---|---|
| Rollers | 14 |
| Roller Material | No.45 Steel |
| Warranty | 12 Month |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 1-1.2mm |
| Material Width | 1000mm |
| Roller Stations | 18Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Working Speed | 8-10m/min |
| Power(W) | 4KW-15KW |
|---|---|
| Warranty | 18 Month |
| Control System | Panasonic PLC |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Working Speed | 8-10m/min |
| Type | Omega Shape Purlin Metal Roll Forming Machine |
|---|---|
| Speed | 0-45m/min |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Type | Glazed Tile Roll Forming Machine |
|---|---|
| Suitable Market | European And America |
| Material | PPGI GI |
| Voltage | 380V Or Customized |
| Worker | 1 Only |
| Model Number | Roll Forming Machine |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Working Speed | 8-10m/min |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| Capacity | 20m/min |
| Machine Weight | 8.7 |
| Rollers | 45# Steel |
| Type | Roof Sheet Roll Forming Equipment |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Width | 1220mm |
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Roller Stations | 16Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |