| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Cutting System | Hydraulic Cut |
| Per Month | 20 Sets |
| Suitable Material | PPGI, GI,Aluminum |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.8mm |
| Width | Cutomized |
| Condition | New |
| Type | Tile Forming Machine |
| Type | Corrugated Ironing Wall Panel Roll Forming Machine |
|---|---|
| Usage | Wall/Roof |
| Machine Power | 4+4KW |
| Speed | 15-20m/min |
| Packaging Details | Main machine is nude, the computer control box is packed by carton box. |
| Usage | Wall |
|---|---|
| Type | Cold Roll Forming Machine |
| Thickness | 0.5-1mm |
| Capacity | 20-40m/min |
| Power | 4.5+3kw |
| Roller Sations | Up 12 And Down 17 |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Transmission | Chain Transfer |
| Cutting Method | PLC Hydraulic Cut |
| Power | 4+4 Kw |
| Production | 8-12m/min |
|---|---|
| Place Of Origin | Hebei, China (Mainland) |
| Power(W) | 4+4kw |
| Dimension | 7*1.5*1.5m |
| Weight | 4T |
| Type | High Speed Galvanised Roofing Sheet Roll Forming Machine With Hydraulic Cutting |
|---|---|
| Rollers | 26 |
| Roller Material | No.45 Steel |
| Warranty | 12 Month |
| Dimension | 11*1.3*1.5 M |
| Type | High Strength And 1220,1250mm Feeding Width Glazed Tile Roll Forming Machine With 8 - 20m/min Working Speed For Roof Applications Roof Panel Are High Strength And Durableare With Smooth Beautiful Appearance,uniform Lacquer Weins,so Widely Used In |
|---|---|
| Rollers | 10 |
| Roller Material | No.45 Steel |
| Warranty | 12 Month |
| Weight | 3.2T |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| Capacity | 20m/min |
| Machine Weight | 4.5T |
| Rollers | 45# Steel |
| Type | 0.15mm-0.4mm Galvanized Steel Automatic Roof Roll Forming Machine / Roof Sheet Roll Forming Machine |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1250mm |
| Roller Stations | Upper: 12 Stations; Down: 15 Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |