| Usage | Roof And Wall |
|---|---|
| Material | PPGI, GI |
| Operation | Need 1 Person |
| Capacity | 2-10m/min |
| Weight | 6T |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Usage | Roof |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Weight | 5.6T |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Roller Sations | Up 12 And Down 17 |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Transmission | Chain Transfer |
| Cutting Method | PLC Hydraulic Cut |
| Power | 4+4 Kw |
| Type | Double Layer Roll Forming Machine |
|---|---|
| Material | PPGI GI |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Material | PPGI GI |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Speed | 8-10m/min |
| Warranty | 1year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Suitable Material | PPGI, GI,Aluminum |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.8mm |
| Width | Cutomized |
| Condition | New |
| Type | Roof Tile Forming Machine |
| Size | 11*1.5*1.9m |
|---|---|
| Weight | 9T |
| Market | Germany |
| Roller | 45# Steel |
| Capacity | 15m/min |
| Roller Sations | Up 12 And Down 17 |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Transmission | Chain Transfer |
| Cutting Method | PLC Hydraulic Cut |
| Power | 4+4 Kw |