| Type | Double Layer Roll Forming Machine |
|---|---|
| Usage | Roof And Wall |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Suitable Material | PPGI, GI,Aluminum |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.8mm |
| Width | Cutomized |
| Condition | New |
| Type | Tile Forming Machine |
| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Working Speed | 8-10m/min |
| Type | Double Layer Roll Forming Machine |
|---|---|
| Control | Automatic |
| Thickness | 0.3-0.8mm |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Type | Double Layer Roll Forming Machine |
|---|---|
| Usage | Roof And Wall |
| Capacity | 15m/min |
| Name | Feeding Table Double Layer Roofing Sheet Roll Forming Machine |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Type | Roofing And Walling Double Sheet Roll Forming Machine |
|---|---|
| Width | 1000MM |
| Rollers | Up 15 Rows Down 16 Rows |
| Chain | 1 Inch |
| H Steel | 400 Mm |
| Roller & Shaft | 45# Steel With Chrome Treatment |
|---|---|
| Diameter Of Shaft | Φ70mm |
| Cutter Material | CR12 |
| Drive Type | Chain Drive |
| Control System | PLC Control |
| Model Number | Double Layer Roll Forming Machine |
|---|---|
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Working Speed | 8-10m/min |
| Per Month | 30 Sets |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Warranty | 18 Month |
|---|---|
| Control System | Panasonic PLC |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Working Speed | 8-10m/min |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |