| Diametre Of Roller | 70mm |
|---|---|
| Hydraulic Power | 4kW |
| Working Speed | About 15 Meters / Min |
| Feature | High Efficiency |
| Cutting Blade | Cr12 Mould Steel With Quenched Treatment |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| Capacity | 2-10m/min |
| Machine Weight | 3.1T |
| Rollers | 45# Steel |
| Type | Roll Forming Machine |
| Material | PPGI/GI |
|---|---|
| Speed | Max 15m/min |
| Machine Weight | 3.1T |
| Rollers | 45# Steel |
| Warranty | 12 Month |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment. |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 298mm |
| Roller Stations | 15Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 590mm |
| Roller Stations | 12Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Motor Power | 28 KW |
|---|---|
| The Pressure Roller | 45 Steel |
| Formed | 13 Rows |
| Dimensions | 45,000 * 2500 * 2500mm |
| Otal Weight Of The Production Line | 16 Tons |
| Material | PPIG IG Aluminum |
|---|---|
| Color | Blue |
| Width | 6000mm |
| Cutter Material | CR12 |
| Total Power | 5.5kw |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1250mm |
| Roller Stations | 12 Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |