| PLC | Delta(customizable) |
|---|---|
| Material Thickness | 0.45-0.6mm |
| Motor Power | 5.5kw |
| Roller Material | Cr12 |
| Hydraulic Station Power | 5.5KW |
| Usage | Construction |
|---|---|
| Type | Cold Roll Forming Machine |
| Thickness | 0.3-0.5mm |
| Capacity | 40m/min |
| Power | 5.5+4+1.5KW |
| Type | Roll Forming Machine |
|---|---|
| Rollers | 19 |
| Roller Material | No.45 Steel |
| Warranty | 12 Month |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment. |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Rain Gutter Sheet Forming Machine |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Per Month | 30sets |
| Diametre Of Roller | 70mm |
|---|---|
| Hydraulic Power | 4kW |
| Working Speed | About 15 Meters / Min |
| Feature | High Efficiency |
| Cutting Blade | Cr12 Mould Steel With Quenched Treatment |
| Feature | Innovatice Design Downspout Equipment |
|---|---|
| Material Thickness | 0.45-0.6mm |
| Motor Power | 5.5kw |
| Base Frame | 350H Steel |
| Container Need | 1X40GP |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Material | PPGI GI |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |