| Material | PPIG IG Aluminum |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Speed | 15m/min |
| Color | Blue |
| Width | 500mm |
| Power Supply | 380V 50Hz 3Phase |
|---|---|
| HS Code | 8462219000 |
| Main Motor Power | 4KW |
| Operating Mode | Button + Touch Screen |
| Main Shaft Diameter | 70mm |
| Main Motor Power | 5.5KW |
|---|---|
| Power Supply | 380V 50Hz 3Phase |
| Port Of Loading | Tianjin Port |
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Hydraulic Station Power | 5.5KW |
| Material | PPIG IG Aluminum |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Speed | 15m/min |
| Color | Blue |
| Width | 1220mm |
| Power Supply | 380V, 50Hz, 3Phase |
|---|---|
| Roll Forming Thickness | 0.3-0.8mm |
| Export Port | Tianjin Port Or Other Chinese Port |
| Type | Automatic |
| Hydraulic Station | 5.5 KW, 46# Hydraulic Oil |
| Material | PPIG IG Aluminum |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Speed | 15m/min |
| Color | Blue |
| Width | 1220mm |
| Power | 4+4KW |
|---|---|
| Structure | Stand Type |
| Forming Speed | 10m/min |
| Rollers | 3Stations |
| Roller Shaft Diameter | 80mm |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1220mm |
| Roller Stations | 12Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material | PPIG IG Aluminum |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Speed | 15m/min |
| Color | Blue |
| Width | 1220mm |
| Material | PPIG IG Aluminum |
|---|---|
| Thickness | 1.6-2mm |
| Speed | 10m/min |
| Color | Blue |
| Width | 1220mm |