| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment. |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Width | 1250mm |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.8mm |
| Blade | As Require |
| Power | 3+3KW |
| Speed | 8-10m/min |
| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Thickness | Up To 1mm |
| Per Month | 30 Sets |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Material Width | 1000mm |
|---|---|
| Roller Stations | 12 Rows |
| Machine Color | Blue/red(as Your Requirement) |
| Material Thickness | 0.3-0.7mm |
| Speed | 0-15m/min |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Packaging Details | Main machine is nude, the control panel is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 60days after receive agreed deposit. |
| Payment Terms | 30% deposit by TT in advance, the balance to be paid before delivery. |
| Supply Ability | 20Set/Month |
| Place of Origin | MADE IN CHINA |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Power Supply | 380V, 50Hz, 3Phase |
|---|---|
| Operating Mode | Button + Panasonic/Delta Touch Screen |
| Export Port | Tianjin Port Or Other Chinese Port |
| Type | Automatic |
| Roll Forming Thickness | 0.3-0.8mm |