| Type | Glazed Tile Roll Forming Machine |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Width | 1250mm |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| Capacity | 20m/min |
| Machine Weight | 4.5T |
| Rollers | 45# Steel |
| Type | 0.15mm-0.4mm Galvanized Steel Automatic Roof Roll Forming Machine / Roof Sheet Roll Forming Machine |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| Capacity | 20m/min |
| Machine Weight | 4.5T |
| Rollers | 45# Steel |
| Type | 0.15mm-0.4mm Galvanized Steel Automatic Roof Roll Forming Machine / Roof Sheet Roll Forming Machine |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| Capacity | 20m/min |
| Machine Weight | 4.5T |
| Rollers | 45# Steel |
| Type | 0.15mm-0.4mm Galvanized Steel Automatic Roof Roll Forming Machine / Roof Sheet Roll Forming Machine |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1000mm,1200mm |
| Roller Stations | 12Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Type | Double Layer Roll Forming Machine |
|---|---|
| Usage | Roof |
| Material | PPGI GI |
| Name | Double Layer Forming Machine |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| Capacity | 2-10m/min |
| Machine Weight | 3.1T |
| Rollers | 45# Steel |
| Type | Roll Forming Machine |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| Capacity | 20m/min |
| Machine Weight | 3.5T |
| Rollers | 45# Steel |
| Type | Roll Forming Machine |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| Capacity | 4m/min |
| Machine Weight | 4.5T |
| Rollers | 45# Steel |
| Type | Steel Roofing Sheet Roll Forming Machine |
| Material | PPGI GI |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.7mm |
| Usage | Roof |
| Voltage | 380V Or Customized |
| Power | 4+4kw |