| Machine Color | As You Require |
|---|---|
| Suitable Material | PPGI, Aluminum, GI, Zinc |
| Control System | PLC Control |
| Type | Automatic |
| Cutting Method | Hydraulic |
| Usage | Roof |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Weight | 8.7T |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Usage | Roof And Wall |
|---|---|
| Material | PPGI, GI |
| Operation | Need 1 Person |
| Capacity | 2-10m/min |
| Weight | 6T |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.8-1.2mm |
| Material Width | 1250mm |
| Roller Stations | 32Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Suitable Material | GI PPGI |
|---|---|
| Capacity | 45m/min |
| Weight | 2.5T |
| Rollers Material | Cr12 |
| Application | Drywall System |
| Suitable Material Thickness | 1-1.2mm |
|---|---|
| Forming Station | 18Stations |
| Shaft | 45# Steel |
| Main Roller | GCr15 Bearing Steel |
| Balde Material | Cr12 |
| Usage | Step Roof |
|---|---|
| Material | PPGI GI |
| Life Time | 10 Years |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box. |
| Delivery Time | 30days |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Usage | Shutter Door |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Packaging Details | Main machine is nude, the computer control box is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |