| Suitable Material Thickness | 1-1.2mm |
|---|---|
| Forming Station | 18Stations |
| Shaft | 45# Steel |
| Main Roller | GCr15 Bearing Steel |
| Balde Material | Cr12 |
| Usage | Stud And Track |
|---|---|
| Type | Cold Roll Forming Machine |
| Thickness | 1-2mm |
| Capacity | 10m/min |
| Power | 4.5+3kw |
| Usage | Stud And Track |
|---|---|
| Capacity | 25m/min |
| Feature | Non Stop Cutting |
| Drive | Bearing |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Cutting Type | Hydraulic Cutting |
|---|---|
| Shaft Material | 45# Steel |
| Forming Speed | 0-35m/min |
| Power | 5.5+5.5+1.5 |
| Cutting Length | Adjustable |
| Transmission | Gear Transmit |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Roller Stations | 10 Stations |
| Shaft Material | 45# Steel |
| Product Name | Plaster Beacon 6 And Plaster Beacon 10 Roll Forming Machine |
| Transmission | Gear Transmit |
|---|---|
| Weight | 2.8T |
| Size | 4.9m*1.2m*1.5m |
| Roller Material | 45# Steel |
| Material | Steel Coil |
| Suitable Material | GI PPGI |
|---|---|
| Speed | 45m/min |
| Weight | 2.5T |
| Rollers | Cr12 |
| Type | Stud&Track |
| Size | 5.0m*1.2m*1.5m |
|---|---|
| Weight | 2.9T |
| Control System | PLC |
| Transmission | Gear Transmit |
| Forming Speed | 0-35m/min |
| Usage | Stud And Track |
|---|---|
| Type | Cold Roll Forming Machine |
| Thickness | 0.5-1mm |
| Capacity | 20-40m/min |
| Power | 4.5+3kw |
| Usage | Stud And Track |
|---|---|
| Type | Light Keel Roll Forming Machine |
| Thickness | 0.5-1mm |
| Capacity | 20-40m/min |
| Power | 4.5+3kw |