| Roller & Shaft | 45# Steel With Chrome Treatment |
|---|---|
| Cutter | CR12 |
| Drive Type | Chain Drive |
| Speed | 30m/min |
| Control System | PLC Control |
| Usage | Stud And Track |
|---|---|
| Type | Cold Roll Forming Machine |
| Thickness | 0.5-1mm |
| Capacity | 20-40m/min |
| Power | 4.5+3kw |
| Cutting Length | Adjustable |
|---|---|
| Roller Stations | 10-13 Stations |
| Shaft Material | 45# Steel |
| Roller Material | 45# Steel |
| Weight | 2.8T |
| Usage | Stud And Track |
|---|---|
| Type | Cold Roll Forming Machine |
| Thickness | 0.5-1mm |
| Capacity | 45m/min |
| Power | 5.5+3kw |
| Usage | Stud And Track |
|---|---|
| Type | Light Keel Roll Forming Machine |
| Thickness | 0.8-1.8mm |
| Capacity | 0-35m/min |
| Power | 21.5kw |
| Usage | Stud And Track |
|---|---|
| Capacity | 15-45m/min |
| Feature | Non Stop Cutting |
| Drive | Bearing |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Cutting Type | Hydraulic Cutting |
|---|---|
| Material | Steel Coil |
| Weight | 2.8T |
| Voltage | 380V/ 50HZ/ 3Phase(Customizable) |
| Roller Stations | 10 Stations |
| Material | GI |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Capacity | 40m/min |
| Profile | Custom |
| Feature | Track Cutting |
| Material | Galvanized Steel |
|---|---|
| Thickness | 0.5mm |
| Speed | 25m/min |
| Feature | Easy Operation |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Power | 17KW |
|---|---|
| Capacity | 45m/min |
| Punching | Available |
| Usage | Buildings |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |