| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Metal Stud And Track Roll Forming Machine |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cutting |
| Per Month | 30 Sets |
| Suitable Material | GI PPGI |
|---|---|
| Capacity | 45m/min |
| Weight | 2.5T |
| Rollers Material | Cr12 |
| Application | Drywall System |
| Type | Cold Roll Forming |
|---|---|
| Profile | Omega |
| Thickness | 1mm |
| Capacity | 10m/min |
| Weight | 5T |
| Shaft Material | 45# Steel |
|---|---|
| Roller Stations | 10-13 Stations |
| Forming Speed | 0-35m/min |
| Control System | PLC |
| Weight | 2.8T |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
|---|---|
| Material | Steel Coil |
| Roller Stations | 10 Stations |
| Cutting Type | Hydraulic Cutting |
| Size | 4.9m*1.2m*1.5m |
| Weight | 2.8T |
|---|---|
| Cutting Type | Hydraulic Cutting |
| Shaft Material | 45# Steel |
| Transmission | Gear Transmit |
| Cutting Length | Adjustable |
| Weight | 2.8T |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Power | 5.5+5.5+1.5 |
| Product Name | Plaster Beacon 6 And Plaster Beacon 10 Roll Forming Machine |
| Voltage | 380V/ 50HZ/ 3Phase(Customizable) |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Transmission | Gear Transmit |
| Product Name | Plaster Beacon 6 And Plaster Beacon 10 Roll Forming Machine |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Roller Stations | 10 Stations |
| Product Name | Plaster Beacon 6 And Plaster Beacon 11 Roll Forming Machine |
|---|---|
| Size | 5.0m*1.2m*1.5m |
| Weight | 2.9T |
| Control System | PLC |
| Transmission | Gear Transmit |
| Usage | Stud And Track |
|---|---|
| Capacity | 15-25m/min |
| Feature | Non Stop Cutting |
| Drive | Bearing |
| Thickness | 0.3-0.6mm |