| Drive Type | Chain Drive |
|---|---|
| Roller Stations | 18-20Stations |
| Cutting Length | Can Be Set In The Contorl Panel |
| Warranty | 1 Year |
| Machine Weight | 8-9T |
| Machine Weight | 8-9T |
|---|---|
| Material Type | Galvanized Steel |
| Machine Dimension | 12.1*1.5*1.6m |
| Material Thickness | 1.5-3mm |
| Roller Stations | 18-20Stations |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Forming Speed | 15-20m/min |
| Name | Corrugated Roll Forming Machine |
| Roller Material | 45# Steel |
| Power | 5.5+5.5KW |
|---|---|
| Transmission | Chain |
| Voltage | 220V 60HZ 3Phase |
| Control System | PLC |
| Roller Material | 45# Steel |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Name | Corrugated Roll Forming Machine |
| Rollers | 12stations |
| Forming Speed | 15-20m/min |
| Transmission | Chain |
| Voltage | 380V50HZ/3Phase |
|---|---|
| Material Thickness | 1.5-3.0mm |
| Forming Speed | 2-15m/min |
| Material Type | Galvanized Steel |
| Power | 33.6+15KW |
| Forming Speed | 15m/min |
|---|---|
| Type | Roll Forming Machine |
| Rollers | 20 |
| Cutting Type | Hydraulic Cutting |
| Transmission | Chain |
| Transmission | Chain |
|---|---|
| Encoder | Omron |
| Forming Speed | 15-20m/min |
| Machine Base | H Beam |
| Power | 5.5+5.5KW |
| Machine Dimension | 12.1*1.5*1.6m |
|---|---|
| Material Thickness | 1.5-3.0mm |
| Material Width | Customizable Based On Need |
| Material Type | Galvanized Steel |
| Product Name | CZ Purlin Roll Forming Machine |
| Control System | PLC Control |
|---|---|
| Voltage | 380V/50HZ/3Phase |
| Forming Speed | 2-15m/min |
| Roller Stations | 14-18 Stations |
| Material Type | Galvanized Steel |