| Rollers | 22 Stations |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Voltage | 220V 60HZ 3Phase(can Be Customized) |
| Machine Base | H Beam |
| Power | 5.5+5.5KW |
| Power | 11+15KW |
|---|---|
| Type | Roll Forming Machine |
| Rollers | 12+1Roller Stations |
| Voltage | 380V/50Hz/3Phase |
| Roller Shaft Diameter | 90mm |
| Roller Material | 45# Steel |
|---|---|
| Cutting Type | Hydraulic Cutting |
| Forming Speed | 15-20m/min |
| Machine Base | H Beam |
| Name | Corrugated Roll Forming Machine |
| Forming Speed | 15-20m/min |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Type | Roll Forming Machine |
| Cutting Type | Hydraulic Cutting |
| Cutting Tolerance | ±1mm |
| Effective Width | 1220/1225/1250mm |
|---|---|
| Cutting Length Tolerance | ± 1mm |
| Hs Code | 8455221000 |
| Frame | Welded With 400mm H Beam Steel |
| Cutting Type | Hydraulic Cutting |
| Machine Weight | 8-9T |
|---|---|
| Drive Type | Chain Drive |
| Warranty | 1 Year |
| Roller Stations | 18-20Stations |
| Power | 11+7.5KW |
| Cutting Tolerance | ±1mm |
|---|---|
| Encoder | Omron |
| Control System | PLC |
| Cutting Type | Hydraulic Cutting |
| Roller Material | 45# Steel |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| Capacity | 20m/min |
| Machine Weight | 4.5T |
| Rollers | 45# Steel |
| Type | 0.15mm-0.4mm Galvanized Steel Automatic Roof Roll Forming Machine / Roof Sheet Roll Forming Machine |
| Roller Stations | 14-18 Stations |
|---|---|
| Drive Type | Chain Drive |
| Product Name | CZ Purlin Roll Forming Machine |
| Material Thickness | 1.5-3.0mm |
| Cutting Length | Any Length |
| Material Thickness | 1.5-3mm |
|---|---|
| Power | 11+7.5KW |
| Voltage | 380V/50HZ/3Phase |
| Roller Stations | 18-20 Stations |
| Cutting Length | Can Be Set In The Contorl Panel |