| Machine Dimension | 12.1*1.5*1.6m |
|---|---|
| Machine Weight | 15.6T |
| Material Thickness | 1.5-3.0mm |
| Cutting Tolerance | ±1mm |
| Drive Type | Chain Drive |
| Roller Material | 45# Steel |
|---|---|
| Encoder | Omron |
| Name | Corrugated Roll Forming Machine |
| Forming Speed | 15m/min |
| Power | 5.5+5.5KW |
| Control | PLC Control System |
|---|---|
| Hs Code | 8455221000 |
| Speed | 8-12m/min |
| Effective Width | 1220/1225/1250mm |
| Cutting Length Tolerance | ± 1mm |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Power | 5.5+5.5KW |
| Rollers | 12 Stations |
| Encoder | Omron |
| Power | 33.6+15KW |
|---|---|
| Cutting Length | Any Length |
| Product Name | CZ Purlin Roll Forming Machine |
| Material Type | Galvanized Steel |
| Cutting Tolerance | ±1mm |
| Type | Cold Roll Forming |
|---|---|
| Usage | Villa Roof |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Warranty | 1 Year |
| Production Capacity | 8-12m/min |
| Material Width | Customizable Based On Need |
|---|---|
| Material Type | Galvanized Steel |
| Voltage | 380V/50HZ/3Phase |
| Power | 11+7.5KW |
| Material Thickness | 1.5-3mm |
| Usage | Shutter Door |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Container | 40GP |
|---|---|
| Machine Speed | 10-15m/min |
| Roller Stations | 19 Roller Stations |
| Driven System | Chain Or Gear Box |
| Controlling System | PLC And Converter |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Machine Weight | 15.6T |
| Material Type | Galvanized Steel |
| Material Thickness | 1.5-3.0mm |
| Power | 33.6+15KW |