| MaterialType | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1220mm |
| Roller Stations | 22 Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Type | Roofing Step Tile Roll Forming Machine |
|---|---|
| Speed | 2m/min |
| Material Of Roller | #45 Steel |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Glazed Corrugated Sheet Roll Forming Machine |
| Control System | PLC Control |
| Raw Material Width | 1220mm |
| Raw Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1200mm |
| Roller Stations | 18Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1220mm |
| Roller Stations | 18/14Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
|---|---|
| Material Width | 1220mm |
| Roller Stations | 18Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Diameter Of Shaft | Φ70mm |
| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Glazed Corrugated Sheet Roll Forming Machine |
| Control System | PLC Control |
| Raw Material Width | 1250mm |
| Raw Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Type | Tile Forming Machine |
|---|---|
| Warranty | 18 Month |
| Thickness | 0.3-0.8mm |
| Shaft | 76mm |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Type | Roofing Sheet Roll Forming Machine |
|---|---|
| Rollers | 17 |
| Roller Material | No.45 Steel |
| Warranty | 12 Month |
| Use | Roof |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1220mm |
| Roller Stations | 15Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |