| Color | As Your Require |
|---|---|
| Type | Roofing Sheet Roll Forming Machine |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cuting |
| Establish Year | Since1996 |
| Type | Automatic |
|---|---|
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cutting |
| Raw Material Width | 1000mm |
| Establish Year | 1996 |
| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Glazed Roll Forming Equipment |
| Control System | PLC Control |
| Making Meriod | 45days |
| Cutting Method | Hydraulic Cuting |
| Type | Shutter Door Roll Forming Machine |
|---|---|
| Capacity | 8-10m/min |
| Material | PPGI GI |
| Power | 4+4KW |
| Worker | 1 Only |
| Capacity | 15m/min |
|---|---|
| Thickness | 1mm |
| Warranty | 12 Month |
| Type | Wall Panel Roll Forming Machine |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Color | As Your Require |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cuting |
| Establish Year | Since1996 |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Type | Double Layer Roll Forming Machine |
|---|---|
| Width | 925MM |
| Rollers | 12 And 16 Rows |
| Exported | South Africa |
| Machine's Color | Bule |
| Usage | Roof And Wall |
|---|---|
| Capacity | 15m/min |
| Power | 4+4kw |
| Weight | 5-6T |
| Length | 7-8M |
| Usage | Roof And Wall |
|---|---|
| Capacity | 15m/min |
| Power | 4+4kw |
| Weight | 5-6T |
| Length | 7-8M |