| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Usage | Shutter Door |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Machine Weight | 8-9T |
|---|---|
| Material Type | Galvanized Steel |
| Machine Dimension | 12.1*1.5*1.6m |
| Material Thickness | 1.5-3mm |
| Roller Stations | 18-20Stations |
| Material | PPIG IG Aluminum |
|---|---|
| Thickness | 1.5mm |
| Speed | 10m/min |
| Color | Green |
| Width | 190mm |
| Power | 5.5KW |
|---|---|
| Capacity | 45m/min |
| Punching | Available |
| Feature | Two In One |
| Usage | Drywall System |
| Type | Tr 8-14 Double Layer |
|---|---|
| Width | 1250 MM |
| Rollers | Upper 10 Rows Under 13 Rows |
| Exported | Poland |
| Machine's Color | Bule |
| Suitable Material Thickness | 1-1.2mm |
|---|---|
| Forming Station | 18Stations |
| Shaft | 45# Steel |
| Main Roller | GCr15 Bearing Steel |
| Balde Material | Cr12 |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Suitable Material Thickness | 1-1.2mm |
|---|---|
| Forming Station | 18Stations |
| Shaft | 45# Steel |
| Main Roller | GCr15 Bearing Steel |
| Balde Material | Cr12 |
| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Working Speed | 8-10m/min |