| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Material | Painted Steel |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Capacity | 8-10m/min |
| Roller | No.45 Steel |
| Blade | Cr12 |
| Material | DX51 |
|---|---|
| Thickness | 0.4-0.5mm |
| Diameter | 100mm |
| Power | 5.5+5.5KW |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Packaging Details | Main machine is nude, the computer control box is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Material | DX51 |
|---|---|
| Width | 333 |
| Thickness | 0.5mm |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Material | DX51 |
|---|---|
| Width | 333 |
| Life Time | 10 Years |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Color | Blue |
|---|---|
| Control System | PLC Control |
| Type | Full Automatic |
| Working Speed | 8-10m/min |
| Cutting Method | Hydraulic Cuting |
| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Full Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Per Month | 30 Sets |