| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1200mm |
| Roller Stations | 15Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Usage | Shutter Door |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Packaging Details | Main machine is nude, the computer control box is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Roller & Shaft | 45# Steel With Chrome Treatment |
|---|---|
| Diameter Of Shaft | Φ70mm |
| Cutter Material | CR12 |
| Drive Type | Chain Drive |
| Control System | PLC Control |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Type | 0.4 - 0.8mm Thickness Wall Panel Roll Forming Machine For Garden , Hotel |
|---|---|
| Usage | Wall |
| Machine Power | 4+4KW |
| Speed | 15-20m/min |
| Worker | 1-2only |
| Weight | 8.5Tons |
|---|---|
| Dimension | 8500mm*1200mm*1550mm |
| Roller Stations | 18Stations |
| Forming Speed | 8-20m/min |
| Control System | PLC Control System |
| Roller Stations | 18Stations |
|---|---|
| Material | Galvanized Steel, Aluminum, Color Steel, Stainless Steel, Etc. |
| Control System | PLC Control System |
| Dimension | 8500mm*1200mm*1550mm |
| Color | Customizable |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1200mm |
| Roller Stations | 13Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 925mm |
| Roller Stations | 12/16 Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |