| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Forming Speed | 15-20m/min |
| Name | Corrugated Roll Forming Machine |
| Roller Material | 45# Steel |
| Main Shaft Diameter | 75mm |
|---|---|
| Main Motor Power | 5.5KW |
| Hs Code | 8462219000 |
| Hydraulic Station | 5.5 KW, 46# Hydraulic Oil |
| Operating Mode | Button + Panasonic/Delta Touch Screen |
| Main Motor Power | 5.5KW |
|---|---|
| Product Type | Roll Forming Machine |
| Operating Mode | Button + Touch Screen |
| Power Supply | 380V 50Hz 3Phase |
| Port Of Loading | Tianjin Port |
| Production | 8-12m/min |
|---|---|
| Place Of Origin | Hebei, China (Mainland) |
| Power(W) | 4+4kw |
| Dimension | 7*1.5*1.5m |
| Weight | 4T |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| Capacity | 20m/min |
| Machine Weight | 4.5T |
| Rollers | 45# Steel |
| Type | 0.15mm-0.4mm Galvanized Steel Automatic Roof Roll Forming Machine / Roof Sheet Roll Forming Machine |
| Power(W) | 4+5.5kw |
|---|---|
| Warranty | 18 Month |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Working Speed | 2-10m/min |
| Usage | Roof Cladding |
|---|---|
| Roller Material | 45# Steel |
| Capacity | 15m/min |
| Thickness | 0.3-0.8mm |
| Material | G550 |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.8-1.2mm |
| Material Width | 1250mm |
| Roller Stations | 32Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |