| Material | PPGI GI |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Voltage | 380V |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Roller & Shaft | 45# Steel |
|---|---|
| Diameter Of Shaft | Φ66 |
| Cutter Material | CR12 |
| Forming Speed | 2m/min |
| Total Power | 3+3KW |
| Type | Roofing Sheet Roll Forming Machine |
|---|---|
| Usage | Roof |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Steel Thickness | 0.3-0.6mm |
|---|---|
| Forming Speed | 10-15m/min |
| Roller Stations | Customized |
| Roller Material | 45# Steel |
| Power Supply | 380V, 50Hz, 3Phase |
| Packaging Details | Main machine is nude, the computer control box is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Usage | Roof And Wall |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Width | 1000mm |
| Roller | 45 Steel |
| Capacity | 10m/min |
| Usage | Ridge Cap |
|---|---|
| Material | Steel |
| Size | 400mm |
| Weight | 2T |
| Roller | 45 Steel |
| Material | PPGI GI AL |
|---|---|
| Width | 1000mm |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Usage | Shutter Door |
| Function | Anti Wind |
| Usage | Garage Door |
|---|---|
| Function | Anti Wind |
| Width | 6M |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Capacity | 9-10m/min |
| Usage | Floor Deck |
|---|---|
| Thickness | 1.5mm |
| Speed | 10m/min |
| Roller | 24 Rows |
| Weight | 20T |