| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1220mm |
| Roller Stations | 11/12 Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Thickness | 0.3-0.8mm |
|---|---|
| Forming Speed | 8-20m/min |
| Dimension | 8500mm*1200mm*1550mm |
| Total Power | 5.5+4KW |
| Warranty | 1 Year |