| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cuting |
| Per Month | 30 Sets |
| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cuting |
| Per Month | 30 Sets |
| Suitable Material | GI PPGI |
|---|---|
| Capacity | 45m/min |
| Weight | 2.5T |
| Rollers Material | Cr12 |
| Application | Drywall System |
| Type | L Shape Purlin Roll Forming Machine For Enterprises Civil Construction |
|---|---|
| Rollers | 14 |
| Roller Material | No.45 Steel |
| Warranty | 12 Month |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Type | PLC Control System U Purlin Roll Forming Machine For Ancient Architectures |
|---|---|
| Rollers | 14 |
| Roller Material | No.45 Steel |
| Warranty | 12 Month |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Type | Glazed Tile Roll Forming Machine |
|---|---|
| Width | 1250 |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Capacity | 2-4m/min |
| Dimension | 7.5*1.5*1.2m |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Width | 1220mm |
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Roller Stations | 18Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material | GI |
|---|---|
| Thickness | 1.5mm |
| Warranty | 1 Year |
| Name | 1.5mm Steel Door Frame Roll Forming Machine |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box. |
| Usage | Stud And Track |
|---|---|
| Type | Light Keel Roll Forming Machine |
| Thickness | 0.5-1.8mm |
| Capacity | 0-35m/min |
| Power | 21.5kw |
| Usage | Stud And Track |
|---|---|
| Type | Light Keel Roll Forming Machine |
| Thickness | 0.8-1.8mm |
| Capacity | 0-35m/min |
| Power | 21.5kw |