| Material | PPIG IG Aluminum |
|---|---|
| Color | Blue |
| Width | 6000mm |
| Cutter Material | CR12 |
| Total Power | 5.5kw |
| Material | PPIG IG Aluminum |
|---|---|
| Color | Blue |
| Width | 2500-6000mm |
| Cutter Material | CR12 |
| Total Power | 5.5kw |
| Material | PPIG IG Aluminum |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.8mm |
| Speed | 30m/min |
| Color | Red |
| Width | 1220mm |
| Material | PPIG IG Aluminum |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Speed | 15m/min |
| Color | Blue |
| Width | 1220mm |
| Material | PPIG IG Aluminum |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Speed | 15m/min |
| Color | Blue |
| Width | 500mm |
| Diametre Of Roller | 70mm |
|---|---|
| Hydraulic Power | 4kW |
| Working Speed | About 15 Meters / Min |
| Feature | High Efficiency |
| Cutting Blade | Cr12 Mould Steel With Quenched Treatment |
| Control System | PLC Control |
|---|---|
| Voltage | 380V/50HZ/3Phase |
| Forming Speed | 2-15m/min |
| Roller Stations | 14-18 Stations |
| Material Type | Galvanized Steel |
| Type | Automatic |
|---|---|
| Capacity | 5-30m/min(depending On Requirements) |
| Material Thickness | 0.12-5m/min(depending On Requirements) |
| Control System | PLC |
| Cutting Width | 1000-1600mm(depending On Requirements) |
| Material Thickness | 1.2-1.8mm |
|---|---|
| Material Width | Customizable Based On Need |
| Material Type | Galvanized Steel |
| Voltage | 380V/50HZ/3Phase |
| Power | 11+7.5KW |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.8-1mm |
| Roller Station | 14Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Diameter Of Shaft | Φ50mm |