| Usage | Guardrail |
|---|---|
| Thickness | 2-3mm |
| Punch | Available |
| Packaging Details | Main machine is nude, the control panel is packed by carton box. |
| Delivery Time | 60days after receive agreed deposit. |
| Packaging Details | Main machine is nude, the control panel is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 60days after receive agreed deposit. |
| Payment Terms | 30% deposit by TT in advance, the balance to be paid before delivery. |
| Supply Ability | 20Set/Month |
| Place of Origin | MADE IN CHINA |
| Capacity | 8-10m/min |
|---|---|
| Life Time | 15 Year Above |
| Power | 380V Or Customized |
| Packaging Details | Main machine is nude, the control panel is packed by carton box. |
| Delivery Time | 60days after receive agreed deposit. |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Size | 11*1.5*1.9m |
|---|---|
| Weight | 9T |
| Market | Germany |
| Roller | 45# Steel |
| Capacity | 15m/min |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Width Of The Plate | 1000mm |
|---|---|
| Rollers | 18 Rows |
| Power | 4+4KW |
| Voltage | 380V 50Hz 3phases |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Machine Color | As You Require |
|---|---|
| Suitable Material | PPGI, Aluminum, GI, Zinc |
| Control System | PLC Control |
| Type | Automatic |
| Cutting Method | Hydraulic |