| Material | PPGi GI |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Profile | Custom |
| Capacity | 10m/min |
| Weight | 3T |
| Suitable To Process | Galvanized Plate |
|---|---|
| Foam Machine Size | 36000mm × 3000mm × 2800mm |
| Cutter | Hydraulic Cutting |
| Thickness | 0.3 - 0.6 Mm |
| Material Width Of The PPGI | One Meter |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Packaging Details | Main machine is nude, the computer control box is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment. |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Weight | 4-5T |
|---|---|
| Usage | Glazed Tile Roofing Panel |
| Control System | PLC Control |
| Feeding Width | 1200mm |
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Type | Glazed Tile Roof Sheet |
|---|---|
| Control System | PLC Control |
| Raw Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Certification | CE ISO |
| After Sales | Engineers Available To Service Overseas |
| Usage | Roof And Wall |
|---|---|
| Material | PPGI, GI |
| Operation | Need 1 Person |
| Capacity | 2-10m/min |
| Weight | 6T |