| Packaging Details | Main machine is nude, the computer control box is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Power | 11+7.5KW |
|---|---|
| Forming Speed | 10-15m/min |
| Material Width | Customizable Based On Need |
| Drive Type | Chain Drive |
| Machine Weight | 8-9T |
| Suitable Material | Colored Steel Plate, Galvanized Board,Aluminum Plate |
|---|---|
| Thickness Of Raw Material | 2mm |
| Roller | 15 Rows |
| The C Side Size Of H | 50mm |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box. |
| Machine Dimension | 12.1*1.5*1.6m |
|---|---|
| Machine Weight | 15.6T |
| Material Thickness | 1.5-3.0mm |
| Cutting Tolerance | ±1mm |
| Drive Type | Chain Drive |
| Control System | PLC Control |
|---|---|
| Voltage | 380V/50HZ/3Phase |
| Forming Speed | 2-15m/min |
| Roller Stations | 14-18 Stations |
| Material Type | Galvanized Steel |
| Roller Stations | 14-18 Stations |
|---|---|
| Drive Type | Chain Drive |
| Product Name | CZ Purlin Roll Forming Machine |
| Material Thickness | 1.5-3.0mm |
| Cutting Length | Any Length |
| Voltage | 380V50HZ/3Phase |
|---|---|
| Material Thickness | 1.5-3.0mm |
| Forming Speed | 2-15m/min |
| Material Type | Galvanized Steel |
| Power | 33.6+15KW |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Machine Weight | 15.6T |
| Material Type | Galvanized Steel |
| Material Thickness | 1.5-3.0mm |
| Power | 33.6+15KW |
| Machine Dimension | 12.1*1.5*1.6m |
|---|---|
| Material Thickness | 1.5-3.0mm |
| Material Width | Customizable Based On Need |
| Material Type | Galvanized Steel |
| Product Name | CZ Purlin Roll Forming Machine |
| Material Thickness | 1.2-1.8mm |
|---|---|
| Material Width | Customizable Based On Need |
| Material Type | Galvanized Steel |
| Voltage | 380V/50HZ/3Phase |
| Power | 11+7.5KW |