| Voltage | 380V/50HZ/3Phase |
|---|---|
| Power | 11+7.5KW |
| Material Thickness | 1.2-1.8mm |
| Drive Type | Chain Drive |
| Forming Speed | 10-15m/min |
| Type | Steel U Purlin Roll Forming Machine For Special U Purlin Profile With 15 KW Main Power |
|---|---|
| Rollers | 14 |
| Roller Material | No.45 Steel |
| Warranty | 12 Month |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Suitable Material | Galvainzed Steel |
|---|---|
| Usage | Roof Purlin |
| Capacity | 8-10m/min |
| Punching | Yes |
| Thickness | 3mm |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Suitable Material | Colored Steel Plate, Galvanized Board,Aluminum Plate |
|---|---|
| Thickness Of Raw Material | 1.5-3mm(max 3mm) |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30 days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Material | GI |
|---|---|
| Capacity | 8-10m/min |
| Machine Weight | 6.5T |
| Rollers | 45# Steel |
| Type | Roll Forming Machine |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Suitable Material | Galvainzed Steel |
|---|---|
| Usage | Roof Purlin |
| Capacity | 8-10m/min |
| Punching | Yes |
| Thickness | 3mm |
| FOB Port | Tianjin New Port |
|---|---|
| Life Time | 10 Years |
| Voltage | 380V 50Hz 3Phases |
| Condition | New |
| Control System | PLC Control |
| Type | Steel U Purlin Roll Forming Machine For Special U Purlin Profile With 15 KW Main Power |
|---|---|
| Rollers | 14 |
| Roller Material | No.45 Steel |
| Warranty | 12 Month |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |