|
Product Details:
|
| Panel Thickness: | 0.3-0.6mm | Motor Power: | 4+4KW |
|---|---|---|---|
| Machine Frame: | 350 H Beam | Cutting Method: | Hydraulic Cutting |
| Decoiler Type: | Hydraulic/manual Decoiler | Roller Material: | 45# Steel |
| Machine Type: | Roll Forming Machine | Production Capacity: | 15-20m/min |
| Highlight: | metal roll forming machine,wall panel roll forming machine,roof panel forming machine |
||
| Roller Stations | 15 Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching and Plating |
| Diameter of Shaft | Φ70mm |
| Cutter Material | CR12 |
| Drive Type | Chain Drive |
| Speed | 15-20m/min |
| Total Power | 4+4KW |
| Voltage | 380V 50Hz 3 Phases |
Contact Person: Jing
Tel: +86 188 2511 7789
Fax: +86-317-5666689