| Usage | Stud And Track |
|---|---|
| Type | Light Keel Roll Forming Machine |
| Thickness | 0.5-1mm |
| Capacity | 20-40m/min |
| Power | 4.5+3kw |
| Usage | Stud And Track |
|---|---|
| Type | Light Keel Roll Forming Machine |
| Thickness | 0.8-1.8mm |
| Capacity | 0-35m/min |
| Power | 21.5kw |
| Material | GI/PPGI |
|---|---|
| Thickness | 0.45-0.55mm |
| Capacity | 40m/min |
| Name | 40m/min Roll Forming Machine |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box. |
| Usage | Stud And Track |
|---|---|
| Type | Light Keel Roll Forming Machine |
| Thickness | 0.5-1.8mm |
| Capacity | 0-35m/min |
| Power | 21.5kw |
| Usage | Stud And Track |
|---|---|
| Capacity | 15-25m/min |
| Feature | Non Stop Cutting |
| Drive | Bearing |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Usage | Stud And Track |
|---|---|
| Type | Cold Roll Forming Machine |
| Thickness | 0.5-1mm |
| Capacity | 20-40m/min |
| Power | 4.5+3kw |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Transmission | Gear Transmit |
| Product Name | Plaster Beacon 6 And Plaster Beacon 10 Roll Forming Machine |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Roller Stations | 10 Stations |
| Usage | Stud And Track |
|---|---|
| Capacity | 25m/min |
| Feature | Non Stop Cutting |
| Drive | Bearing |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Usage | Stud And Track |
|---|---|
| Capacity | 15-45m/min |
| Feature | Non Stop Cutting |
| Drive | Bearing |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Power | 5.5KW |
|---|---|
| Capacity | 45m/min |
| Punching | Available |
| Feature | Two In One |
| Usage | Drywall System |