| Main Frame | 350mm H-Beam |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Working Speed | 8-10m/min |
| Transmission | Chain |
|---|---|
| Encoder | Omron |
| Forming Speed | 15-20m/min |
| Machine Base | H Beam |
| Power | 5.5+5.5KW |
| Rollers | 22 Stations |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Voltage | 220V 60HZ 3Phase(can Be Customized) |
| Machine Base | H Beam |
| Power | 5.5+5.5KW |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Name | Corrugated Roll Forming Machine |
| Rollers | 12stations |
| Forming Speed | 15-20m/min |
| Transmission | Chain |