| Type | Omega Shape Purlin Metal Roll Forming Machine |
|---|---|
| Speed | 0-45m/min |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Suitable Material Thickness | 1-1.2mm |
|---|---|
| Forming Station | 18Stations |
| Shaft | 45# Steel |
| Main Roller | GCr15 Bearing Steel |
| Balde Material | Cr12 |
| Power | 17KW |
|---|---|
| Capacity | 45m/min |
| Punching | Available |
| Usage | Buildings |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |