| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydrulic |
| Voltage | 380V, 50Hz, 3 Phase |
| Type | Downspout Roll Forming Machine |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Diameter | 100mm Or Customized |
| Cutting | Hydrulic |
| Power | 7.5+5.5KW |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Material | DX51 |
|---|---|
| Thickness | 0.4-0.5mm |
| Diameter | 100mm |
| Power | 5.5+5.5KW |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Material Type | GI/PPGI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.45mm-0.60mm |
| Material Width | 333mm |
| Roller Station | 20Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel With Chrome Treatment |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.45mm-0.60mm |
| Material Width | 333mm |
| Roller Station | 20Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material | PPIG IG Aluminum |
|---|---|
| Thickness | 0.4-0.7mm |
| Speed | 15m/min |
| Color | Blue |
| Width | --mm |
| Container Need | 1X40GP |
|---|---|
| PLC | Delta(customizable) |
| Feature | Innovatice Design Downspout Equipment |
| Material Thickness | 0.45-0.6mm |
| Base Frame | 350H Steel |
| Feature | Innovatice Design Downspout Equipment |
|---|---|
| Material Thickness | 0.45-0.6mm |
| Capacity | 10-15m/min |
| Using | Downpipe |
| Motor Power | 5.5kw |
| Using | Downpipe |
|---|---|
| Base Frame | 350H Steel |
| Machine Dimension | 11.8mx0.78mx1.2m |
| Capacity | 10-15m/min |
| Container Need | 1X40GP |